NORDfaktor nagrodzony

Bank DnB NORD Polska otrzymał wyróżnienie za system do obsługi faktoringu NORDfaktor w V edycji konkursu „Gazety Bankowej” na najlepszy projekt informatyczny „Lider Informatyki Instytucji Finansowych”.

Wdrożenia najlepszych projektów informatycznych w instytucjach finansowych „Gazeta Bankowa” oceniała i nagradzała już po raz piąty. Nagrody przyznawano w czterech kategoriach: systemy transakcyjne, systemy back office, bankowość elektroniczna i e-finanse oraz bankowy lider informatyki.

Bank DnB NORD Polska otrzymał wyróżnienie w kategorii „systemy transakcyjne”, za aplikację do obsługi faktoringu NORDfaktor wdrożoną przez Comarch.

Elektroniczny system do obsługi faktoringu NORDfaktor został uruchomiony pod koniec ubiegłego roku. Został oparty na platformie internetowej i wbudowany w oferowany przez bank system bankowości internetowej dla firm NORDnet. Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci mogą przeprowadzać wszystkie operacje bankowe szybko i bezpiecznie w jednym miejscu, a proces wykupu wierzytelności jest w pełni automatyczny i bardzo szybki. Klienci banku mogą uzyskać środki pieniężne nawet w ciągu jednej godziny od złożenia zlecenia nabycia wierzytelności.

NORDfaktor zapewnia ponadto dostęp do raportów zawierających informacje o szczegółach faktury, pobranych odsetkach i prowizjach, terminach wykupu, opóźnieniach i innych informacjach przypisanych do każdej faktury. Bank oferuje także możliwość wyboru kilku programów finansowania – np. programy dyskontowe czy programy finansowania zarówno faktoranta, jak i dłużników. Dodatkowo – system NORDfaktor pozwala na przejęcie przez bank funkcji monitorowania i administrowania należności, generuje monity wzywając dłużników do dokonania płatności i udostępnia klientom raporty na temat stanu należności, opóźnień, spłat, a także raporty o dostępnych i wykorzystanych kwotach limitów.

Aby z niego korzystać nie jest wymagane żadne specjalistyczne oprogramowanie – wystarczy komputer z dostępem do Internetu, wyposażony w standardową przeglądarkę internetową – np. Internet Explorer czy Netscape Navigator.

autor: DnB NORD

Pożyczki pozabankowe

Tags: , , ,

Comments are closed.